Apotektilbud.no

Sammenlign priser fra norske nettbutikker

Apotekvarer på tilbud: Sammenlign priser fra norske apotek

Apotektilbud.no samler tilbud og priser på reseptfrie apotekvarer fra Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem. Vi henter prisene direkte fra apotekene flere ganger daglig og viser pris per dose eller per 100 ml, slik at du ser hvilken pakning som faktisk er billigst — ikke bare hvilken som ser billigst ut.

Velg kategori

Dagens beste apotektilbud (oktober 2026)

100 tilbud fra norske apotek. Sist oppdatert 4. oktober 2026 kl. 06:32.

12 / 100, største rabatt

-70%Ekte tilbud

Vicks

Vicks Triple Action halstabletter 72 g

kr 18kr 60

Vitusapotek

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%
Boots Expert Angled Mellomromsbørste 0,7mm

Boots

Boots Expert Angled Mellomromsbørste 0,7mm

kr 27kr 90

Boots apotek

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%Ekte tilbud

Jordan

Jordan Clinic Gum Protector Fluorskyll mintsmak 500 ml

kr 32kr 105

Vitusapotek · 6,30 kr/100 ml

Se tilbud
-70%Ekte tilbud

Jordan

Jordan Clinic Fluoride Protection fluorskyll 500 ml

kr 32kr 105

Vitusapotek · 6,30 kr/100 ml

Se tilbud
-70%

Nytti

Nytti Aloe Vera Body Lotion 150ml

kr 42kr 140

Boots apotek · 28 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Perspirex

Perspirex Strong Antiperspirant 20 ml

kr 51kr 170

Boots apotek · 255 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

No7

No7 Foaming Cleanser Oily Skin 150ML

kr 54kr 180

Boots apotek · 36 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Soltan

Soltan Kids Protect & Moisturise Sun Lotion SPF 50+ 400ml

kr 54kr 180

Boots apotek · 13 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

-70%

Lactrase

Lactrase Kapsler, 30 stk.

kr 60kr 200

Boots apotek · 2,00 kr/stk

Se tilbud
-70%Ekte tilbud

Cosmica

Cosmica Body Lotion Moist Mildt Parfymert 400ml

kr 65kr 215

Vitusapotek · 16 kr/100 ml

Se tilbud
-70%

Avène

Avène Sun Stick SPF 50+ 8 g

kr 66kr 220

Apotek 1 · 825 kr/100 g

Se tilbud
-70%

Ormsalva

Ormsalva Insane stick 50ml

kr 75kr 250

Boots apotek · 150 kr/100 ml

Se tilbud

Ingen andre priser funnet

Tilbud per apotek

Lurer du på hvem som er billigst totalt? Se prisindeksen →

Hvem står bak Apotektilbud.no?

Rune Nikolaisen, forbrukerekspert

Rune Nikolaisen

Forbrukerekspert og grunnlegger av Gjerrigknark.com

Rune har over 25 års erfaring som forbrukerekspert og er gründer av Gjerrigknark.com, en av Norges mest kjente nettsteder for smarte kjøp og gode tilbud. Han opptrer jevnlig i norske medier som ekspert på forbrukersaker, dagligvarepriser og lønnsomme kjøp. På Apotektilbud.no bidrar han med kunnskap om apotekvarer og prisutvikling, slik at du som forbruker kan ta gode valg.

Apotekene vi sammenligner

Vi sammenligner de landsdekkende apotekene som selger på nett. Kort om hver av dem:

ButikkUtvalgPrismatchSpesielt
Apotek 1Norges største apotekkjede, ~460 apotek og fullt nettsortimentNeiBredt eget sortiment og hyppige nettkampanjer
VitusapotekLandsdekkende kjede, ~310 apotek, fullt nettsortimentNei«2 for 1»-kampanjer på hudpleie og solkrem
Boots apotek~160 apotek med nettbutikkNei«3 for 2»-tilbud og ukestilbud
FarmasietNorges største rene nettapotekNeiOppgir pris per dose på mange varer, hyppige rabattkoder
ApoteraNettapotek-utfordrer med lave priserNeiKampanjepriser og rabattkoder
Med24Nettapotek siden 2022, bredt sortiment innen helse og skjønnhetNeiFysisk apotek i Sandefjord
ApotekhjemNettbutikken til Fyrstikktorget Apotek i OsloNeiNorges første nettapotek (siden 2006)

Informasjonen er veiledende og kan endres av apotekene uten varsel. Sjekk alltid vilkårene hos apoteket før kjøp.

Når er det billigst å kjøpe apotekvarer?

Solkremsesong

mai til august

Apotekene kjører store solkremkampanjer hele sommeren, ofte «2 for 1» og opptil 50 prosent avslag.

Forkjølelsessesong

oktober til februar

Nesespray, halstabletter og febernedsettende: vinterhalvåret er høysesong, og kampanjene følger etter.

Pollensesong

april til juni

Allergitabletter og øyedråper er dyrest når du trenger dem mest. Store pakninger gir lavest pris per dose.

Nyttårsforsetter

januar

Røykeslutt og vitaminkurer topper januar. Nikotinprodukter har store prisforskjeller mellom apotekene.

Vanlige spørsmål

Hvorfor vise pris per dose?

Fordi pakningsstørrelsene lurer deg. En boks med 200 tabletter til 199 kr er billigere per dose enn en boks med 60 tabletter til 99 kr, men det ser du ikke uten å regne. Vi regner ut kr per stk og kr per 100 ml på alt der pakningsstørrelsen er kjent.

Hvilke apotek sammenligner dere?

Vi henter priser fra Apotek 1, Vitusapotek, Boots, Farmasiet, Apotera, Med24 og Apotekhjem: apotekene med nettbutikk vi sammenligner. Flere kan komme til.

Hvorfor finner jeg ikke reseptbelagte legemidler?

Prisene på reseptbelagte legemidler er regulert av myndighetene med maksimalpriser, så det er lite å spare på å sammenligne. Vi dekker reseptfrie legemidler og handelsvarer, der prisforskjellene faktisk er store.

Er rabattene ekte?

Vi viser rabatt mot apotekets egen oppgitte førpris og overvåker prisene flere ganger daglig. Vi bygger også egen prishistorikk, slik at vi etter hvert kan merke tilbud der dagens pris faktisk er lav sammenlignet med de siste ukene.

Er apoteket alltid billigst på Paracet og Ibux?

Nei, ikke alltid. Dagligvarebutikker som Kiwi og Rema 1000 selger små pakninger av de vanligste reseptfrie legemidlene, ofte til konkurransedyktige priser. Vi overvåker apotekprisene løpende; på apoteket får du til gjengjeld større pakninger med lavere pris per dose.

Koster det noe å bruke Apotektilbud.no?

Nei. Tjenesten er gratis. Vi kan motta provisjon når du klikker deg videre til et apotek, uten at det påvirker prisene du ser eller hvilke produkter vi viser.

Selger dere apotekvarer selv?

Nei, vi er en uavhengig sammenligningstjeneste. Selve kjøpet skjer alltid hos apoteket, med apotekets egne priser, frakt- og garantivilkår.

Vil du vite hva som faktisk er billigst?

Rabattprosenten er bare halve jobben. På kategorisidene sammenligner vi pris per dose og pris per 100 ml på tvers av apotekene, så du ser hvilken pakning som lønner seg.